Kronika

Bad Marienberg

25.11.2010

V neděli 31. října jsme kolem sedmé hodiny ráno postávali před Hlavním nádražím v Praze. Pomalu se k nám začínali trousit i studenti z jiných českých škol. Všichni jsme měli namířeno do německého Bad Marienbergu do vily Europa, která funguje jako vzdělávací a kulturní centrum pro lidi z celé Evropy. Hlavní téma našeho projektu bylo „web 2.0“. Musím se přiznat, že poté, co jsem slyšel poprvé název projektu, neměl jsem ani tušení, co vlastně „web 2.0“ znamená. Ale bylo mi řečeno, že se jedná o souhrnný název internetových stránek, jako je Facebook, YouTube, Twitter, Wikipedia atd. I když si myslím, že se některé z těchto programů vyzdvihují až příliš, přišlo mi zajímavé se o nich dozvědět něco více a vidět je v jiném světle.

S malým zpožděním jsme společně vyrazili z Prahy smluveným mikrobusem a během chvíle jsme se seznámili s ostatními studenty z Česka. Přestože cesta byla poněkud dobrodružná, dorazili jsme všichni v pořádku do Bad Marienbergu. Každý byl mile překvapen úrovní našeho ubytování a stravování. konference

Postupně dorazili všichni studenti z ostatních zemí. Dohromady nás bylo téměř 80 děvčat a kluků ze 6 zemí ?" z Německa, Španělska, Slovinska, Litvy, Chorvatska a České republiky. Během následujících dní jsme se překvapivě rychle poznali s většinou účastníků pomocí různých her, prozkoumali téměř všechna zákoutí Bad Marienbergu a začali jsme společně objevovat naše již zmíněné téma „web 2.0“. Vyslechli jsme spoustu zajímavých prezentací v různých formách od odborníků i od ostatních účastníků. Po nich následovaly diskuse, kde mohl každý vyjádřit svůj názor. Společně jsme také objevovali velké množství neznámých, více či méně užitečných programů a internetových stránek, které můžeme v budoucnu využít. Prohlédli jsme si také jedno z největších německých měst - Mainz.

konferenceCelý týden utekl až neuvěřitelně rychle a v sobotu ráno jsme po smutném loučení vyrazili zpět domů. Kromě množství informací o našem tématu „web 2.0“ jsme získali také zajímavé poznatky o životě v některých státech Evropy, procvičili si svoji angličtinu a němčinu a navázali nová přátelství.

Jaroslav Skála


související články: zahraničí Německo projekt